Intersport Kids Pisten-Cup 2017/2018

Spinner1_small
9 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Bambini U5 (weiblich, 2013 - 2013)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 WEISS-LEITNER Ava-Loane
SV Berg SEKTION SKI
2013 200 - - 100 - - 100 - - - - - - - - - -
2 EBNER Katja
SC Eitweg Koralpe
2013 100 100 NAS - - - - - - - - - - - - - -
2 ERRE Emily
2013 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - -
4 KLÖSCH Laurissa
SSV Breitenau
2013 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - -
4 SCHLICK Maria
USK St. Michael
2013 80 DIS - - - - 80 - - - - - - - - - -
4 STEINACHER Sarah
2013 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
7 SANTNER Iris
2013 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
7 SUPERBERGER Anna Lena
SC Mallnitz
2013 60 - - - - - 60 - - - - - - - - - -
9 FERCHER Lena
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2013 50 - - - - - 50 - - - - - - - - - -
9 Athleten
 
6 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Bambini U5 (männlich, 2013 - 2013)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 FRIESACHER Jannick
SC Eitweg Koralpe
2013 200 100 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 FLASCHBERGER Elija
2013 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
2 JAMNIG Emilian
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2013 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
4 STRÖMPFL Matthias
2013 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
5 MESSER Tobias
2013 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
6 WALDNER Gabriel
2013 50 - - 50 - - - - - - - - - - - - -
6 Athleten
 
9 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Bambini U6 (weiblich, 2012 - 2012)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 PINTER Johanna
SC Eitweg Koralpe
2012 140 60 80 - - - - - - - - - - - - - -
2 KERSCHBAUMER Madlen
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2012 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
2 KIENLEITNER Emma
2012 100 - 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 KILZER Nina
2012 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
2 PESEC Alina
SC Eitweg Koralpe
2012 100 100 - - - - - - - - - - - - - - -
2 VAN DER MERWE Imke
SC Wald-Königsleiten
2012 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
7 DRAXL Tamara
SC Eitweg Koralpe
2012 80 80 NAS - - - - - - - - - - - - - -
7 STEINER Magdalena
2012 80 - - - - - 80 - - - - - - - - - -
9 STEINER Hanna
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2012 60 - - - - - 60 - - - - - - - - - -
9 Athleten
 
7 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Bambini U6 (männlich, 2012 - 2012)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 DOHR Fabio
SC Eitweg Koralpe
2012 200 100 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 PÖTZ Klemens
WSV St.Kathrein/Off.
2012 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - -
2 RATHGEB Max
SC Wald-Königsleiten
2012 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
2 SATTLEGGER Johann
2012 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
2 STEINER Elias
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2012 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
6 DICTUS MAX
2012 80 80 - - - - - - - - - - - - - - -
6 HOLZFEIND Moritz
2012 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
7 Athleten
 
18 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Bambini U7 (weiblich, 2011 - 2011)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 GASPAR Leonie
USK St. Michael
2011 290 80 100 60 - - 50 - - - - - - - - - -
2 SCHLICK Elisabeth
USK St. Michael
2011 200 100 - - - - 100 - - - - - - - - - -
3 KOPLENIG Anna
SV Berg SEKTION SKI
2011 180 - - 100 - - 80 - - - - - - - - - -
4 WEISS-LEITNER Laetitia
SV Berg SEKTION SKI
2011 140 - - 80 - - 60 - - - - - - - - - -
5 STREIT Selin
SC Eitweg Koralpe
2011 110 50 60 - - - - - - - - - - - - - -
6 HOFER Sina
WSC Bramberg
2011 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
6 SCHWAIGER Tabea
SC Graz
2011 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - -
8 PESEC Alina
SC Eitweg Koralpe
2011 80 - 80 - - - - - - - - - - - - - -
8 SCHWARZENBACHER Mona
USC Neukirchen/Gr.
2011 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
10 MAYER Johanna
SC Eitweg Koralpe
2011 60 60 - - - - - - - - - - - - - - -
11 SANTNER Mona
2011 50 - - 50 - - - - - - - - - - - - -
11 TWARDOCUS Marie
SC Eitweg Koralpe
2011 50 - 50 - - - - - - - - - - - - - -
13 DOLLNIG Milena
SV Flattach
2011 45 - - - - - 45 - - - - - - - - - -
13 HOLZFEIND Jana
2011 45 - - 45 - - - - - - - - - - - - -
15 STEINER Marie
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2011 40 - - - - - 40 - - - - - - - - - -
15 ZOLLER Laura
2011 40 - - 40 - - - - - - - - - - - - -
17 JANK Lara
2011 36 - - 36 - - - - - - - - - - - - -
18 LAMPRET Drew
2011 32 - - 32 - - - - - - - - - - - - -
18 Athleten
 
22 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Bambini U7 (männlich, 2011 - 2011)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 FEIMUTH Felix
SC Eitweg Koralpe
2011 200 100 100 - - - - - - - - - - - - - -
1 RITSCHER Paul
SV Berg SEKTION SKI
2011 200 - - 100 - - 100 - - - - - - - - - -
3 PENKER Christian
SC Eitweg Koralpe
2011 160 80 80 - - - - - - - - - - - - - -
4 KRUSCH Jakob
SC Eitweg Koralpe
2011 110 50 60 - - - - - - - - - - - - - -
5 NOCKER Philipp
USV Stuhlfelden
2011 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
5 WAGNER Pius
WSV St.Kathrein/Off.
2011 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - -
7 PUDGAR Konstantin
SC Eitweg Koralpe
2011 95 45 50 - - - - - - - - - - - - - -
8 BUGELNIG Noah
SV Flattach
2011 80 - - - - - 80 - - - - - - - - - -
8 HOFER Matheo
2011 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
8 SCHAUER Clemens
DSG Steiermark
2011 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - -
8 STATTMANN Ludwig
2011 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
12 HAUSBERGER Christoph
SC St. Michael
2011 60 60 NAS - - - - - - - - - - - - - -
12 LANDSFELDT Noel
2011 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
12 MOSER Marco
SC Wald-Königsleiten
2011 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - -
12 ROJACHER Alexander
SV Flattach
2011 60 - - - - - 60 - - - - - - - - - -
12 VABIC Maxi
SV Breitenau
2011 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - -
17 SCHARSCHÖN Max
2011 50 - - 50 - - - - - - - - - - - - -
18 OBERRESSL Mario
2011 45 - - 45 - - - - - - - - - - - - -
19 FUCHS Julian
SC Eitweg Koralpe
2011 40 40 - - - - - - - - - - - - - - -
19 WALDNER Jakob
2011 40 - - 40 - - - - - - - - - - - - -
19 WASTIAN Marc
2011 40 - - 40 - - - - - - - - - - - - -
22 WASTIAN Gerd
2011 32 - - 32 - - - - - - - - - - - - -
22 Athleten
 
25 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Kinder U8 (weiblich, 2010 - 2010)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 THEUERMANN Annika
SC Eitweg Koralpe
2010 200 100 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 RESCH Marie
SC Eitweg Koralpe
2010 110 50 60 - - - - - - - - - - - - - -
3 BAUMGARTNER Lena
SC UTTENDORF
2010 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
3 DORNHOFER Magdalena
2010 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - -
3 SUNTINGER Maya
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2010 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
3 WEISS Fabiene
2010 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
7 DRAXL Ramona
SC Eitweg Koralpe
2010 80 80 NAS - - - - - - - - - - - - - -
7 HABSBURG Maximilia
SC Eitweg Koralpe
2010 80 NAS 80 - - - - - - - - - - - - - -
7 ORTNER Vanessa
SV Erpfendorf
2010 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
7 PEINHARDT Ylvie
WSV Dellach
2010 80 - - - - - 80 - - - - - - - - - -
7 PIEBER Anja
2010 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - -
7 SCHARSCHÖN Frieda
2010 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
13 EGGER Gloria
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2010 60 - - - - - 60 - - - - - - - - - -
13 LENHARDT Valentina
SC Eitweg Koralpe
2010 60 60 NAS - - - - - - - - - - - - - -
13 SCHÜTTELKOPF Jasmin
2010 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
13 ZELLER Jessica
SC Wald-Königsleiten
2010 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - -
17 BRUNNER Sophia
SC Wald-Königsleiten
2010 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - -
17 JAMNIG Valentina
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2010 50 - - - - - 50 - - - - - - - - - -
17 SCHWAGER Nora
2010 50 - - 50 - - - - - - - - - - - - -
20 GRÖSSL Valentina
2010 45 45 - - - - - - - - - - - - - - -
20 LERCH-GRABER Johanna
SC Wald-Königsleiten
2010 45 - - - - 45 - - - - - - - - - - -
20 TRUSKALLER Marie
SC Mallnitz
2010 45 - - - - - 45 - - - - - - - - - -
23 GRASSLER Emma
2010 40 40 - - - - - - - - - - - - - - -
23 PUCHER Maya
SV Flattach
2010 40 - - - - - 40 - - - - - - - - - -
23 THURNER Anika
WA Ski Race Club
2010 40 - - - - 40 - - - - - - - - - - -
25 Athleten
 
27 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Kinder U8 (männlich, 2010 - 2010)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 DOHR Julian
SC Eitweg Koralpe
2010 180 80 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 PUDGAR Maximilian
SC Eitweg Koralpe
2010 120 40 80 - - - - - - - - - - - - - -
3 HERZOG Ruiz
WSV Gerlos
2010 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
3 MAIER Bastian
SC Mallnitz
2010 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
3 MOSER Peter
ASKOE Klippitztörl
2010 100 100 DIS - - - - - - - - - - - - - -
3 STRÖMPFL Simon
2010 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
7 HABSBURG Felix
SC Eitweg Koralpe
2010 96 36 60 - - - - - - - - - - - - - -
8 KRUSCH Jonas
SC Eitweg Koralpe
2010 82 32 50 - - - - - - - - - - - - - -
9 BUGELNIG Niko
SV Flattach
2010 80 - - - - - 80 - - - - - - - - - -
9 JOST Matteo Xaver
2010 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
9 JUNGHUBER Christian
WSV St. Johann
2010 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
12 FÜRST Jakob
2010 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
12 GASSNER Fabian
USC Niedernsill
2010 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - -
12 HOTTER Lukas
SV Flattach
2010 60 - - - - - 60 - - - - - - - - - -
12 POBERNEL Richard
SK VB Deutschlandsberg
2010 60 60 DIS - - - - - - - - - - - - - -
16 BUGELNIG Luka
SV Flattach
2010 50 - - - - - 50 - - - - - - - - - -
16 DICTUS LOUIS
2010 50 50 - - - - - - - - - - - - - - -
16 FLASCHBERGER Leon
2010 50 - - 50 - - - - - - - - - - - - -
16 SCHARLER Lorenz
USC Neukirchen/Gr.
2010 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - -
20 BUDJA Angus
SC Eitweg Koralpe
2010 45 45 NIZ - - - - - - - - - - - - - -
20 HOCHWIMMER Gregor
WSC Bramberg
2010 45 - - - - 45 - - - - - - - - - - -
20 PUCHER Danny
SV Flattach
2010 45 - - - - - 45 - - - - - - - - - -
20 STURM Jonas
2010 45 - - 45 - - - - - - - - - - - - -
24 VAN DER MERWE Andreas
SC Wald-Königsleiten
2010 40 - - - - 40 - - - - - - - - - - -
25 BACHER Emil
WSC Bramberg
2010 36 - - - - 36 - - - - - - - - - - -
26 TROJER Jonas
USC Neukirchen/Gr.
2010 32 - - - - 32 - - - - - - - - - - -
27 BERNERT Paul
SC UTTENDORF
2010 29 - - - - 29 - - - - - - - - - - -
27 Athleten
 
15 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Kinder U9 (weiblich, 2009 - 2009)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 PUCHER Annika
SC Eitweg Koralpe
2009 180 100 80 - - - - - - - - - - - - - -
2 ZAKARDISSNEHF Lena
SC Eitweg Koralpe
2009 160 60 100 - - - - - - - - - - - - - -
3 PERCHTALER Nikola
SC Eitweg Koralpe
2009 140 80 60 - - - - - - - - - - - - - -
4 GUGG Johanna
SC Salzburg
2009 100 - - - NAS 100 - - - - - - - - - - -
4 HAAS Chiara
UST RB Wenigzell
2009 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - -
4 HEREGGER Ylvie
2009 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
4 ROJACHER Stefanie
SV Flattach
2009 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
8 ERRE Sofia
2009 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - -
8 HOFER Ronja
WSC Bramberg
2009 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
8 HUBMANN Lea
2009 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
8 LERNER Sophie
SC Mallnitz
2009 80 - - - - - 80 - - - - - - - - - -
12 DORNHOFER Mia
2009 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - -
12 HOFER Lia
SC Wald-Königsleiten
2009 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - -
12 SATTLEGGER Anna
2009 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
12 STEINER Valentina
SC Mallnitz
2009 60 - - - - - 60 - - - - - - - - - -
15 Athleten
 
26 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Kinder U9 (männlich, 2009 - 2009)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 SCHLICK Johannes
USK St. Michael
2009 200 100 - - - - 100 - - - - - - - - - -
2 DÜNHOFEN Lukas
SV Berg SEKTION SKI
2009 160 - - 80 - - 80 - - - - - - - - - -
2 KUCHER Moritz
SC Eitweg Koralpe
2009 160 60 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 ROTHLEITNER Jonas
SC Eitweg Koralpe
2009 160 80 80 - - - - - - - - - - - - - -
5 MÜLLER Lozenz
2009 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
5 WECHSELBERGER Thomas
SC Wald-Königsleiten
2009 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
5 WONDER Christian
Schi Tullnerfeld
2009 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - -
8 BECKER Timo
WSV St.Kathrein/Off.
2009 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - -
8 KRÖLL-SCHNELL Valentin
SC Wald-Königsleiten
2009 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
10 LEMBERGER Lukas
USV Stuhlfelden
2009 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - -
10 THALER Julian
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2009 60 - - - - - 60 - - - - - - - - - -
10 WEBER Martin
2009 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - -
10 WINKLER Martin
2009 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
14 KLÖSCH Raphael
SSV Breitenau
2009 50 - - - 50 - - - - - - - - - - - -
14 PESEC Fabio
SC Eitweg Koralpe
2009 50 50 NIZ - - - - - - - - - - - - - -
14 SCHREDER Stefan
SV Erpfendorf
2009 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - -
14 STEINER Daniel
2009 50 - - 50 - - - - - - - - - - - - -
14 STRANIG Christian
SC Mallnitz
2009 50 - - - - - 50 - - - - - - - - - -
19 MÜLLER Jonathan
2009 45 - - 45 - - - - - - - - - - - - -
19 PESEC Nico
SC Eitweg Koralpe
2009 45 45 DIS - - - - - - - - - - - - - -
19 VAN DER HAVEN Noah
SC Mallnitz
2009 45 - - - - - 45 - - - - - - - - - -
22 RUPITSCH Luis Alexander
2009 40 - - 40 - - - - - - - - - - - - -
22 TROJAN Julian
SC St. Michael
2009 40 40 NAS - - - - - - - - - - - - - -
24 GRAF Julian
SC Eitweg Koralpe
2009 36 36 DIS - - - - - - - - - - - - - -
25 STREIT Alexander
SC Eitweg Koralpe
2009 32 32 DIS - - - - - - - - - - - - - -
26 HAUSBERGER Hannes
SC St. Michael
2009 29 29 NAS - - - - - - - - - - - - - -
26 Athleten
 
17 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Kinder U10 (weiblich, 2008 - 2008)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 HORACEK Stella
SC Eitweg Koralpe
2008 200 100 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 KNEZAUREK Felicitas
SC Eitweg Koralpe
2008 160 80 80 - - - - - - - - - - - - - -
3 POBERNEL Anna
SK VB Deutschlandsberg
2008 120 60 60 - - - - - - - - - - - - - -
4 FANKHAUSER Ella-Marie
USV Stuhlfelden
2008 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
4 LERCHBAUMER Gabriela
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2008 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
4 PENKER Lisa
SC Eitweg Koralpe
2008 100 50 50 - - - - - - - - - - - - - -
4 STATTMANN Luise
2008 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
8 MÄSER Stefanie
SC Leogang
2008 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
8 SAILER Carolin
Ski-Team SPV N-D
2008 80 - - - - - 80 - - - - - - - - - -
8 SCHEURER Johanna
2008 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
11 BAUMGARTNER Theresa
SC UTTENDORF
2008 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - -
11 BUGELNIG Nina
SV Flattach
2008 60 - - - - - 60 - - - - - - - - - -
11 LAMPRET Olivia
2008 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
14 HOCHWIMMER Linda
WSC Bramberg
2008 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - -
14 PUCHER Enja
SV Flattach
2008 50 - - - - - 50 - - - - - - - - - -
16 BRUCKER Michelle
SC Mallnitz
2008 45 - - - - - 45 - - - - - - - - - -
16 ZARFL Julia
SC Eitweg Koralpe
2008 45 NAS 45 - - - - - - - - - - - - - -
17 Athleten
 
29 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Kinder U10 (männlich, 2008 - 2008)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 MOSER Johannes
ASKOE Klippitztörl
2008 200 100 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 DOHR Matteo
SC Eitweg Koralpe
2008 160 80 80 - - - - - - - - - - - - - -
3 PUDGAR Alexander
SC Eitweg Koralpe
2008 110 60 50 - - - - - - - - - - - - - -
3 WUGGENIG Jakob
SC Eitweg Koralpe
2008 110 50 60 - - - - - - - - - - - - - -
5 BRÄUER Jona
SC Wald-Königsleiten
2008 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
5 DOLLNIG Semion
SV Flattach
2008 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
5 HOLZFEIND Samuel
2008 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
8 NICKEL Imanuel
SC Eitweg Koralpe
2008 81 36 45 - - - - - - - - - - - - - -
9 DRAXL Marcel
Ski-Team SPV N-D
2008 80 - - - - - 80 - - - - - - - - - -
9 KÖHN Fritz
2008 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
9 SCHRATL Luca
WSC Bramberg
2008 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
12 ANDEXER Samuel
SV Flattach
2008 60 - - - - - 60 - - - - - - - - - -
12 SCHWAGER Paul
2008 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
12 TROJER Elias
USC Neukirchen/Gr.
2008 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - -
15 HABSBURG Ferdi
SC Eitweg Koralpe
2008 56 20 36 - - - - - - - - - - - - - -
16 KEUSCHNIG Lorenz
SV Flattach
2008 50 - - - - - 50 - - - - - - - - - -
16 LERCH-GRABER Jakob
SC Wald-Königsleiten
2008 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - -
16 WETSCHNIG Vinzenz
2008 50 - - 50 - - - - - - - - - - - - -
19 DICTUS VIKTOR
2008 45 45 - - - - - - - - - - - - - - -
19 LERCHBAUMMER Jakob
SC Mallnitz
2008 45 - - - - - 45 - - - - - - - - - -
21 HABSBURG Hubertus
SC Eitweg Koralpe
2008 40 - 40 - - - - - - - - - - - - - -
21 HOTTER Paul
SV Flattach
2008 40 - - - - - 40 - - - - - - - - - -
21 KARNOUSCHEK Michael
SC Eitweg Koralpe
2008 40 40 NAS - - - - - - - - - - - - - -
24 MAYER Michi
SC Eitweg Koralpe
2008 32 32 NAS - - - - - - - - - - - - - -
25 URACH Felix
SC Eitweg Koralpe
2008 29 29 NAS - - - - - - - - - - - - - -
26 MITTERBACHER Tobias
SC Eitweg Koralpe
2008 26 26 NAS - - - - - - - - - - - - - -
27 LENHARDT Elias
SC Eitweg Koralpe
2008 24 24 NAS - - - - - - - - - - - - - -
28 HOLZBAUER Janis
SC St. Michael
2008 22 22 - - - - - - - - - - - - - - -
29 GRASSLER Tobias
2008 18 18 - - - - - - - - - - - - - - -
29 Athleten
 
19 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Kinder U11 (weiblich, 2007 - 2007)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 WUGGENIG Anna
SC Eitweg Koralpe
2007 200 100 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 THEUERMANN Hanna
SC Eitweg Koralpe
2007 130 80 50 - - - - - - - - - - - - - -
3 FRIESACHER Jana
SC Eitweg Koralpe
2007 125 45 80 - - - - - - - - - - - - - -
4 FRANZ Sophie
2007 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
4 KÖCK Hannah
SSV Breitenau
2007 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - -
4 MOESCHL Laura
USC Neukirchen/Gr.
2007 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
4 SINGER Melanie
Ski-Team SPV N-D
2007 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
8 HÖRBINGER Leonie
2007 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
8 SCHUHBÖCK Sophia
WSC Bramberg
2007 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
8 STEINER Katharina
2007 80 - - - - - 80 - - - - - - - - - -
11 BACHMAIR Alisa
SC Wald-Königsleiten
2007 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - -
11 GAUGG Anna
SC Eitweg Koralpe
2007 60 60 NAS - - - - - - - - - - - - - -
11 KOIS Leonie
SC Eitweg Koralpe
2007 60 NAS 60 - - - - - - - - - - - - - -
11 WINKLER-DOMENIG Magdalena Laurena
2007 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
15 BACHMAIR Hanna
SC Wald-Königsleiten
2007 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - -
15 FUCHS Carmela
SC Eitweg Koralpe
2007 50 50 - - - - - - - - - - - - - - -
17 HOFER Stella
2007 45 - - - - 45 - - - - - - - - - - -
18 INNERHOFER Luisa
SC UTTENDORF
2007 40 - - - - 40 - - - - - - - - - - -
19 WÖHRER Angelina
SC Wald-Königsleiten
2007 36 - - - - 36 - - - - - - - - - - -
19 Athleten
 
19 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Kinder U11 (männlich, 2007 - 2007)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 KANITSCH Nico
SC Eitweg Koralpe
2007 180 80 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 HABERL Jonas
SC Eitweg Koralpe
2007 110 60 50 - - - - - - - - - - - - - -
2 RABINIG Niko
SC Eitweg Koralpe
2007 110 50 60 - - - - - - - - - - - - - -
4 LACKNER Maximilian
SC Mallnitz
2007 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
4 MOSER David
SC Leogang
2007 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
4 PICHLER Bastian
WSV St.Kathrein/Off.
2007 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - -
4 STEINER Luis
2007 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
4 STRUTZ Marc
SC Eitweg Koralpe
2007 100 100 NIZ - - - - - - - - - - - - - -
9 TWARDOCUS Jeremy
SC Eitweg Koralpe
2007 90 45 45 - - - - - - - - - - - - - -
10 HABSBURG Pius
SC Eitweg Koralpe
2007 80 NAS 80 - - - - - - - - - - - - - -
10 KRÖLL David
SC Wald-Königsleiten
2007 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
10 MACHT Ben
2007 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - -
10 MENTIL Niklas
SV Flattach
2007 80 - - - - - 80 - - - - - - - - - -
10 STEINWENDER Thomas
2007 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
15 BACHER Nico
USC Neukirchen/Gr.
2007 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - -
15 KARNER Kilian
2007 60 - - - 60 - - - - - - - - - - - -
15 ROBIN Luca
2007 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
18 KOFLER Raffael
WSV Gerlos
2007 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - -
19 BROD Florian
2007 40 40 - - - - - - - - - - - - - - -
19 Athleten
 
18 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Kinder U12 (weiblich, 2006 - 2006)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 GAUGG Lara
SC Eitweg Koralpe
2006 160 60 100 - - - - - - - - - - - - - -
1 MOSER Emma
ASKOE Klippitztörl
2006 160 100 60 - - - - - - - - - - - - - -
3 PÖCHEIM Alina
SC Eitweg Koralpe
2006 130 50 80 - - - - - - - - - - - - - -
4 LERCHBAUMER Luisa
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2006 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
4 MOSER Lena
SC Wald-Königsleiten
2006 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
4 MÜLLER Leticia
2006 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
4 WAGNER Antonia
WSV St.Kathrein/Off.
2006 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - -
8 HEBEIN Julia
2006 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
8 MENDEL Julia
SC Wald-Königsleiten
2006 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
8 SUNTINGER Nina
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2006 80 - - - - - 80 - - - - - - - - - -
8 TRAGL Leonie
SC St. Michael
2006 80 80 NAS - - - - - - - - - - - - - -
8 WEBER Stefanie
2006 80 - - - 80 - - - - - - - - - - - -
13 EBENBERGER Anna
SV Berg SEKTION SKI
2006 60 - - - - - 60 - - - - - - - - - -
13 MAZUR Mira
WA Ski Race Club
2006 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - -
13 WEISS Melissa
2006 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
16 MENTIL Emelie
SV Flattach
2006 50 - - - - - 50 - - - - - - - - - -
17 THORER Lena
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2006 45 - - - - - 45 - - - - - - - - - -
18 BERNSTEINER Laura
ASKOE WSV STALL-WILDEGG
2006 40 - - - - - 40 - - - - - - - - - -
18 Athleten
 
25 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,1411,12,13,14,15,16,17,18,19,2015,16,17,18,19,20
Kinder U12 (männlich, 2006 - 2006)
Rg.Name/VereinJg.Punkte31.12
RSL
7.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
13.01
RSL
14.01
RSL
20.01
RSL
20.01
RSL
21.01
RSL
21.01
RSL
3.02
RSL
17.02
RSL
18.02
RSL
25.02
RSL
25.02
RSL
11.03
RSL
                 
1 JÄGER Moritz
SC Eitweg Koralpe
2006 200 100 100 - - - - - - - - - - - - - -
2 FÜRST Jonas
2006 100 - - 100 - - - - - - - - - - - - -
2 HAAS Luca
WSV Gerlos
2006 100 - - - - 100 - - - - - - - - - - -
2 JANDA Marco
SV Flattach
2006 100 - - - - - 100 - - - - - - - - - -
2 POTZMANN Thomas
2006 100 - - - 100 - - - - - - - - - - - -
6 EGGER Julian
Ski-Team SPV N-D
2006 80 - - - - - 80 - - - - - - - - - -
6 FANKHAUSER Sebastian
USV Stuhlfelden
2006 80 - - - - 80 - - - - - - - - - - -
6 SCHOBER Florian
SC St. Michael
2006 80 NAS 80 - - - - - - - - - - - - - -
6 TROJAN Maximilian
SC St. Michael
2006 80 80 NAS - - - - - - - - - - - - - -
6 WINKLER Simon
2006 80 - - 80 - - - - - - - - - - - - -
11 EHRENREICH Felix
SC Wald-Königsleiten
2006 60 - - - - 60 - - - - - - - - - - -
11 UNTERWEGER Samuel
Ski-Team SPV N-D
2006 60 - - - - - 60 - - - - - - - - - -
11 WASTIAN Kristof
2006 60 - - 60 - - - - - - - - - - - - -
14 HOFER Jonas
USC Neukirchen/Gr.
2006 50 - - - - 50 - - - - - - - - - - -
14 HUBMANN Julian
2006 50 - - 50 - - - - - - - - - - - - -
14 SLABON Ermin
SC Mallnitz
2006 50 - - - - - 50 - - - - - - - - - -
17 KRÖLL-SCHNELL Fritz-Johann
SC Wald-Königsleiten
2006 45 - - - - 45 - - - - - - - - - - -
17 WETSCHNIG Martin
2006 45 - - 45 - - - - - - - - - - - - -
19 SCHARLER Korbinian
USC Neukirchen/Gr.
2006 40 - - - - 40 - - - - - - - - - - -
20 FUSCHLBERGER Julian
WSC Bramberg
2006 36 - - - - 36 - - - - - - - - - - -
21 VAN DER MERWE Christiaan
SC Wald-Königsleiten
2006 32 - - - - 32 - - - - - - - - - - -
22 BLAICKNER Bastian
USC Neukirchen/Gr.
2006 29 - - - - 29 - - - - - - - - - - -
23 PROSSEGGER Matthias
USC Neukirchen/Gr.
2006 26 - - - - 26 - - - - - - - - - - -
24 EBERL Stephan
WSV Gerlos
2006 24 - - - - 24 - - - - - - - - - - -
25 SCHREDER Tobias
SV Erpfendorf
2006 22 - - - - 22 - - - - - - - - - - -
25 Athleten
 
2017/18,2017-06-01,2018-05-31
production
66371511